PREMIERA spektaklu “Nie dość blada królewna” w wykonaniu Teatru “1-2-3 Teatr”

24 maja, godz. 17.30,
Lubuskie Laboratorium Książki (al. Wojska Polskiego 9) / miejsce:
Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

PREMIERA spektaklu “Nie dość blada królewna” w wykonaniu Teatru “1-2-3 Teatr”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz działający przy Bibliotece zespół teatralny "1-2-3 TEATR" zapraszają na premierę spektaklu:
“Nie dość blada królewna”

Pewnego razu w Doskonałym Królestwie przychodzi na świat królewna Miranda. Jest wesoła i bystra, ale czy to wystarczy, żeby spełnić pokładane w niej nadzieje?
Cały dwór dwoi się i troi, aby uczynić Mirandę godną córką Perfekcyjnej Królowej. Dziewczynka trafia do chatki sympatycznych, zupełnie niedoskonałych krasnoludków, które akceptują ją taką, jaka jest. Czy to wystarczy Mirandzie, by być szczęśliwą i zapomnieć o rygorach, jakie wpojono jej w Doskonałym Królestwie? “Nie dość blada królewna” to bajka, w której możemy odleźć bardzo aktualne problemy współczesnych nastolatków. Żyjemy bowiem w świecie, gdy ciągle jesteśmy „nie dość", „nie tak", za grubi, za chudzi. Presja wyglądu jest ogromna. Nastolatki mają problem z akceptacją swojego wyglądu, mają zaburzenia odżywiania, borykają się z anoreksją i depresją. Sztuka, mimo swej lekkiej formy, porusza zagadnienia, obok których nie można przejść obojętnie.
Sztuka na podstawie opowiadania Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ze zbioru “Siedmiu Wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”.
Scenariusz i reżyseria: Anna Urbańska

Obsada:
Sonia Lewicka
Zofia Maculewicz
Zuzanna Kowalska
Lea Śliwińska
Emilia Łukasiewicz
Nina Czekała
Wiktoria Berer
Malwina Szarach
Viktoria Prodai
Tymon Krupa
Filip Grabarczyk
Hanna Sulatycka
Anna Mudry
Florentyna Lewandowska

1-2-3 TEATR do zespół teatralny działający od października 2022 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.
W skład zespołu wchodzą uczniowie zielonogórskich szkół podstawowych. Wiek uczestników jest zróżnicowany. Grupa skupia dzieci i młodzież od 9 do 15 roku życia.
Zespół prowadzi Anna Urbańska.

24 maja, godz. 17.30, sala Janusza Koniusza (Gmach Główny Biblioteki, al. Wojska Polskiego 9).

nie-dosc-blada-krolewna-plakat-2